Příští zápas

FK Blansko vs ČSK Uherský Brod

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Ženské fotbalové derby ovládl Zlín, za Uherský Brod chytaly tři brankářky

Překvapení se nekonalo. V krajském derby v moravskoslezské fotbalové lize žen vyhrál favorit. V nedělním odpoledním zajímavém duelu FC Zlín porazil ČSK Uherský Brod 4:0.

,,Na začátku zápasu byly hráčky trochu nervózní. Uklidnily se až po první brance, kterou vstřelila v desáté minutě po ráně z dobrých třiceti metrů Dorotovičová. Ve zbytku střetnutí už jsme byli lepším týmem. Hráčky držely míč na kopačkách a Uherský Brod k ničemu nepustily. Utkání jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale hostující družstvo pozorně bránilo. Ve druhém poločase už nám chyběla finální přihrávka. Díky náskoku z prvního poločasu si opět mohly zahrát všechny holky z lavičky včetně dorostenek, které tak získávají další cenné zkušenosti. Pochvalu si zaslouží hlavně spolehlivá brankářka Jana Batoušková, která nás na začátku utkání několikrát zachránila včasným vyběhnutím po nákopech na nejnebezpečnější hráčku Uherského Brodu Kristýnu Psotkovou. Svými zákroky tak dodávala obraně velkou jistotu,“ hodnotil povedený souboj vedoucí družstva Zlína Pavel Sklenář.

,,V oslabené sestavě bez spousty zraněných a nemocných hráček, jsme si z půdy lídra soutěže odvezli přijatelný výsledek. A to se nám ještě zranila brankářka Marie Wasner, která má po jednom ze zákroků ruku v sádře. Do brány tak musela jít Barbora Synčáková a po přestávce pak Jolana Večeřová. Hráčky se od začátku do konce semkly a utkání odmakaly. Domácím nedaly nic zadarmo. Zlín má ale kvalitní tým na druhou ligu, což se nakonec projevilo. Ve druhé půli už jsme zápas nezvládli fyzicky. I přes obdržené branky jsem velmi spokojen s výkonem obranné čtveřice. Díky stoperské dvojici ve složení Simona Mertová, Denisa Mrázková, kterým výrazně pomáhaly krajní obránkyně Barbora Baná a Lucie Pospíšilová se nám podařilo odvrátit větší porážku. Ve středu zálohy skvělě zahrála kapitánka Andrea Adamíková," uvedl po derby uherskobrodský trenér Karel Dolina.

FC Zlín - ČSK Uherský Brod 4.0 (3:0)

Branky: 10. Tereza Dorotovičová, 20. Sára Illéšová, 30. Vendula Machů, 80. Magdalena Žalková. Rozhodčí: Tomáš Svoboda. Diváci: 23.

ČSK Uherský Brod: Marie Wasner - Barbora Baná, Simona Mertová, Denisa Mrázková, Lucie Pospíšilová - Terezie Prokešová, Andrea Adamíková, Petra Eliášová, Zlatka Kočendová - Jolana Večeřová, Kristýna Psotková. Střídaly: Viktorie Němcová, Barbora Synčáková, Anna Gorčíková, Markéta Hladišová. Trenér: Karel Dolina. Vedoucí družstva: Martin Prokeš.

V dalším utkání si budou chtít Broďanky spravit chuť proti nováčkovi soutěže z Vyškova. Utkání se hraje v sobotu 21. října 2023 od 10.00 hodin na travnaté hrací ploše v Havřicích. Vstupenky pro diváky jsou opět slosovatelné. Přijďte povzbudit uherskobrodské ženy v honbě za třetiligovými body v hojném počtu.