ČSK Uherský Brod

Oficiální stránky fotbalového klubu
ČSK Uherský Brod
www.cskub.cz

Příští zápas

Trenéra Ondu nadzvedl Prymula. Také volá po návratu ke sportu

Trenéra Ondu nadzvedl Prymula. Také volá po návratu ke sportu

Souhlasí s názorem svého šéfa, slova předsedy třetiligového fotbalového klubu ČSK Uherský Brod Josefa Hamšíka by podepsal. Také trenéra slováckého celku Martina Ondu ve stavu nouze trápí především dlouhodobě uzavřený amatérský sport včetně toho dětského

„Současná situace je už neúnosná, jde opravdu hlavně o chlapce a dívky. Po celou dobu, co se v různých funkcích ve fotbale pohybuji, vidím, že sportujících dětí rapidně ubývá. Čím dál častěji zůstávají u počítačů a různých aplikací,“ všímá si.

Podle Ondy nebude jednoduché vrátit mládež zpátky ke sportu. „Už doteď to byl problém, ze kterého se za poslední rok stane mnohem větší průšvih, tragédie. Bude opravdu hodně složité škody napravovat,“ tuší padesátiletý kouč.

Přitom doba, kdy mládež venku sama dobrovolně sportovala, je dávno pryč. „Za nás moc jiných možností nebylo, takže jsme chodili ven, hráli fotbal, věnovali se jiným sportům, kdežto nyní je všechno daleko jednodušší, dostupnější a nikdo nic nedělá,“ poukazuje.

Je pravda, že masový sport v posledních měsících skomírá. Krize se nepříjemně protahuje.

V lednu sice agentura vyjednala s ministerstvem zdravotnictví, že s pravidelným testováním by se mohlo sportovat i ve čtvrtém a pátém stupni PES. Kvůli přeplněným nemocnicím ale novou verzi opatření vláda ještě neprojednávala a ministr zdravotnictví Jan Blatný se nechal slyšet, že index PES už není relevantní.

Bývalý hráč Zlína nechápe hlavně některá nařízení. „Třeba do supermarketu může jít spousta lidí a na obrovském otevřeném hřišti, které má rozměry 150 krát 100 metrů mohou v jednu chvíli sportovat jenom dvě děti,“ diví se.

Přitom se domnívá, že v Česku by při současných opatřeních bylo možné trénink obnovit. „Lidé se potkávají, chodí do práce, rybníky byly v posledních dnech plné bruslařů, zasněžené kopce zase sáňkařů. V tuto chvíli nevidím důvod, aby nebyly povoleny organizované tréninky pro amatéry a především děti. Samozřejmě venku a s jasně stanovenými pravidly včetně dodržování vzdáleností. Jen sportující společnost může být dlouhodobě zdravá," připomíná Onda.

I když situaci ohledně koronaviru rozhodně nepodceňuje a práce všech lékařů a zdravotníků si nesmírně váží, řešení nevidí v tvrdém lockdownu. „Lidé nemohou být neustále zavření doma, pokud navíc představitelé vlády neustále dělají něco jiného, než sami říkají,“ prohlásil.

Neustálé změny, dohady a kauzy, které ubírají na důvěryhodnosti nejen vládních činitelů, mu vadí. „V tom vidím velkou tragédii,“ říká. „Na začátku jsme všichni věřili panu Prymulovi. Zdálo se, že je to odborník, který tomu rozumí. Pak ale udělal jednu věc, vyměnil pozici a ztratil důvěru,“ líčí.

Další průšvih přišel s „teplickým večírkem“, kterého se účastnil také předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Jako styčný důstojník amatérského sportu se rovněž dopustil velkého přešlapu.

Olympijský vítěz z Nagana koncem ledna čelil tlaku na rezignaci kvůli účasti na oslavě v teplickém hotelu, při které byla porušována protiepidemická opatření. Nakonec se vzdal jen poslaneckého mandátu.

Ondu naposledy naštval Roman Prymula. Bývalý ministr zdravotnictví a poradce premiéra Babiše se jako divák zúčastnil čtvrtečního zápasu Evropské ligy mezi pražskou Slavií a britským Leicesterem, přitom odpoledne řekl, že by kvůli zhoršující se situaci byl pro krátkodobý lockdown České republiky na dva až tři týdny. „Toto mě hodně nadzvedlo,“ přiznává kouč Uherského Brodu.

„Obyčejný člověk do toho nevidí. Neví, kde je pravda. Informace se neustále mění. Co dřív platilo, je nyní špatně,“ poukazuje. „A přitom nyní ve Zlínském kraji je situace příznivá, čísla klesají,“ přidává.

Společně s šéfem klubu Hamšíkem se tak o situaci neustále baví. Vymýšlí, jak ze začarovaného klubu konečně ven. „Sport vždycky byl příjemným odreagováním, vyžitím pro lidi. Nyní je to pro všechny, co mají rádi pohyb a kolektiv, psycho,“ myslí si.

Diskuze

Tabulka

1. 1. FC Slovácko B 11 23:6 23
2. FC Odra Petřkovice 11 18:15 22
3. MFK Vyškov 10 21:11 21
4. SK Slavia Kroměříž 11 16:13 20
5. SK Uničov 11 39:17 19
6. MFK Frýdek - Místek 11 24:19 19
7. FC Hlučín 11 14:11 18
8. FC Viktoria Otrokovice 11 23:23 18
9. FC Baník Ostrava B 11 17:16 16
10. FC Slovan Rosice 11 14:13 15
11. ČSK Uherský Brod 11 15:17 15
12. FC Velké Meziříčí 11 16:23 13
13. SFK Vrchovina 11 17:25 12
14. SK Sigma Olomouc B 10 14:16 10
15. FC Fastav Zlín B 11 14:19 10
16. 1. SC Znojmo FK 11 16:24 10
17. FC Dolní Benešov 11 11:25 7
18. FC Vysočina Jihlava B 11 11:30 3

Kompletní tabulka

Poslední zápas

ČSK Uherský Brod
FC Slovan Rosice
1:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Česká zbrojovka FAČR Zlínský kraj Město Uherský Brod http://www.msmt.cz/ synot Fortuna MLM autoservis Kaufland Auto UH
Auto UH
Auto UH

Počet návštěv: 219562
Posledních 30 dnů: 1396 | Posledních 7 dnů: 575 | Poslední den: 67

© 2021 ČSK Uherský Brod | Všechna práva vyhrazena | josef.nevaril@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne