Na úvod se nám představ. Jak by ses popsal fanouškům, kteří tě budou v této sezoně vídat v dresu ČSK?
Jmenuji se Matěj Helísek, je mi 21 let, hraji na pozici středního záložníka a do ČSK Uherský Brod přicházím z Prakšic.
Jak vypadala tvoje cesta k fotbalu? Kdo tě k fotbalu přivedl a kde jsi působil, než ses dostal do Uherského Brodu?
K fotbalu mě vlastně nikdo přímo nepřivedl. Asi v pěti letech jsem si ho chtěl vyzkoušet, protože ho hráli všichni moji kamarádi. Rodiče mě tedy vzali na první trénink a fotbal jsem si hned zamiloval. Celou mládežnickou kariéru jsem strávil v Prakšicích a od svých šestnácti let jsem nastupoval také za A-tým.
V ČSK si poprvé zahraješ MSFL. Jak velký krok to pro tebe je a co rozhodlo o tom, že ses vydal právě do Uherského Brodu?
Je to pro mě opravdu velký krok, protože jsem dosud nastupoval v 7. lize. MSFL je výrazně vyšší soutěž, takže ji beru jako velkou výzvu. ČSK jsem si vybral také proto, že bydlím v Prakšicích a Uherský Brod mám doslova za rohem. Navíc jsem tady už absolvoval zimní přípravu a trénoval jsem s týmem i během jara, takže jsem prostředí dobře poznal a moc se mi tady líbí.
Již v zimě jsi s ČSK absolvoval přípravu. Proč tehdy přestup nevyšel? Byl díky tomu letní přestup jednodušší?
Byla taková dohoda, že zimní přípravu i jarní část sezony budu s ČSK trénovat, ale zároveň zůstanu v Prakšicích. Důvodem bylo také to, že nás na jaře čekalo finále Krajského poháru. Přestup v létě už pro mě byl určitě jednodušší, protože jsem dobře poznal spoluhráče, trenéry i celé klubové prostředí.
Za sebou máš první soutěžní minuty v našem dresu. Jak bys zhodnotil pohárový zápas na hřišti Tatranu Bohunice a jak ses během něj cítil?
Na hřišti jsem se cítil dobře, i když jsem nastoupil až na posledních deset minut. Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli a po penaltovém rozstřelu postoupili do dalšího kola.
S jakými cíli vstupujete do nové sezony jako tým a jaké jsou tvoje osobní ambice?
Jako tým chceme samozřejmě získat co nejvíce bodů a odehrát co nejlepší sezonu. Mým osobním cílem je nasbírat co nejvíce minut, co nejrychleji se adaptovat na úroveň MSFL a být pro tým co největším přínosem.
Už tuto sobotu vás čeká první domácí utkání proti Vítkovicím. Co od tohoto zápasu očekáváš a s jakým nastavením do něj půjdete?
Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale do zápasu půjdeme s jediným cílem – získat tři body. Je to první domácí utkání sezony a budeme chtít udělat radost našim fanouškům.
Kdo tě během dosavadní kariéry nejvíce ovlivnil – ať už trenér, spoluhráč nebo někdo jiný – a proč právě on?
Největší vliv na mě měl určitě můj táta, který mě trénoval ve všech mládežnických kategoriích až do dorostu a věnoval mému fotbalovému rozvoji spoustu času. Velké poděkování patří také současnému trenérovi Prakšic Vladimíru Polákovi, který mi dal příležitost hrát dospělý fotbal už v šestnácti letech a vždy mi důvěřoval.
Máš před zápasy nějaký rituál nebo pověru, bez které bys na hřiště raději ani nešel?
Žádný speciální rituál ani pověru nemám.
Na závěr trochu odlehčeně – jaký film bys doporučil úplně každému?
Za mě jednoznačně Piráti z Karibiku.
| 1. | TJ Unie Hlubina | 1 | 8:2 | 3 |
| 2. | SK Sigma Olomouc B | 1 | 5:0 | 3 |
| 3. | ČSK Uherský Brod | 1 | 4:1 | 3 |
| 4. | 1. FC Slovácko B | 1 | 3:1 | 3 |
| 5. | SK Uničov | 1 | 3:2 | 3 |
| 6. | FK Frýdek - Místek | 1 | 1:0 | 3 |
| 7. | FC Zlín B | 1 | 1:0 | 3 |
| 8. | Artis Brno B | 1 | 1:0 | 3 |
| 9. | SFK Vrchovina | 1 | 2:2 | 1 |
| 10. | FK Blansko | 1 | 2:2 | 1 |
| 11. | MFK Karviná B | 1 | 2:3 | 0 |
| 12. | SK Polanka nad Odrou | 1 | 0:1 | 0 |
| 13. | SK Hranice | 1 | 0:1 | 0 |
| 14. | MFK Havířov | 1 | 0:1 | 0 |
| 15. | FK Hodonín | 1 | 1:3 | 0 |
| 16. | MFK Vítkovice | 1 | 1:4 | 0 |
| 17. | FC Vsetín | 1 | 0:5 | 0 |
| 18. | FC Zbrojovka Brno B | 1 | 2:8 | 0 |