ČSK Uherský Brod

Oficiální stránky fotbalového klubu
ČSK Uherský Brod
www.cskub.cz

Příští zápas

FC Dolní Benešov vs ČSK Uherský Brod

Datum a čas konání: 17.3.2019 15:00

Musíme být realisté, soupeři mají kvalitu, říká Onda. Desáté místo bereme

Musíme být realisté, soupeři mají kvalitu, říká Onda. Desáté místo bereme

Nejprve po parádním úvodu hezky nahoru, až do čela tabulky MSFL. Pak zase po nepříjemné sérii porážek fofrem dolů, do třetiligového suterénu, aby se nakonec zase odrazili na desáté místo. Právě tato pozice patří fotbalistům Uherského Brodu po první polovině letošní sezony.

„Předně musím všem hráčům za celou podzimní část poděkovat. Jak za tu úvodní, kterou jsme zvládli bravurně, tak i za tu výsledkově horší, kdy se kluci v každém utkání rvali o body, mnohokrát i s různými zdravotními problémy,“ připomíná trenér Uherského Brodu Martin Onda.

Jeho tým nakonec i přes řadu úskalí a komplikací získal velmi slušných dvacet bodů. I když Broďané nepatří mezi týmy, které jsou nejvíce namočené v boji o sestup do divize, úplný klid na práci v zimě mít nebudou. „Jistotu až na Líšeň a zřejmě Kroměříž nemá žádný tým. V loňské sezoně se na poslední chvíli zachránil tým, který měl po podzimu asi čtyřiadvacet bodů. Prostě zase bude o co hrát,“ ví osmačtyřicetiletý kouč.

Pocity se u něj mísí. I když by zkušený trenér před sezonou dvacet bodů bral, po sedmi kolech, která Broďanům až nad očekávání vyšla, pomýšlel stejně jako hráči a fanoušci na víc. „Máme ale o dva body více než před rokem, takže určitý posun tam je. Musíme být realisté, soupeři mají kvalitu,“ připomíná Onda.

Vedení slováckého celku v létě mužstvo posílilo pěti hráči. Z Hulína přišli brankář Dostál se záložníky Malenovským a Hradilem, z Kroměříže přetáhli dalšího středopolaře Blanaře a z Otrokovic dorazil útočník Chwaszcz. Z nižší soutěže se navíc vrátil Kúdela, který ale téměř celý podzim vynechal kvůli zdravotním problémům.

Ostatní posily ale bez problémů zapadly do kolektivu a mužstvu pomohly. „Je třeba brát v úvahu velmi krátkou dobu v letní přípravě, takže se do našeho herního stylu museli dostávat až v mistrovských utkáních. Rád bych je v týmu viděl i na jaře, protože věřím, že delší období v zimní přípravě nám pomůže v sehranosti, zkvalitnění naší hry a s tím jsou spojené i lepší individuální výkony,“ říká Onda.

„Úspěchy i neúspěchy u nás totiž nejsou zásluhou nebo vinou jedince, ale jsou dílem celého kolektivu. A do toho se noví hráči zapojili velice dobře,“ přidává.

Uherský Brod po výborném rozjezdu doplatil hlavně na časté absence.

Z úzkého kádru vypadli hráči kvůli kartám nebo zraněním, náročný kouč Onda leckdy dával složitě dohromady základní jedenáctku. „Naši hru samozřejmě ovlivnila každá ztráta. Kluci už si ale zranění do nové sezony přinesli,“ prohlásil Onda.

Jeho tým se na podzim mohl opřít o rychlý přechod do útoku, vůli a disciplínu. „Velkou devízou je přátelská atmosféra v kabině a bojovnost,“ vyzdvihává trenér Uherského Brodu.

Každý ze soupeřů to měl proti zarputilému a odhodlanému protivníkovi složité. I když Vrága a spol. nebyli pokaždé v defenzivě tak jistí a nekompromisní jako dříve. „Zejména proti týmům, které měly v útoku nadstandardní hráče,“ uvedl Onda.

Broďany na podzim sužovala také koncovka, oproti minulým sezonám citelně scházely branky ze standardních situací.

Na tom všem budou hráči Uherského Brodu v dlouhé zimní přestávce pracovat. Neoblíbený tréninkový dril na Lapači odstartují v úterý 8. ledna. „Příprava je naplánována ve stejném stylu jako mé tři předcházející,“ říká Onda.

Desátý tým MSFL bude trénovat čtyřikrát týdně a o víkendu sehraje přípravné utkání.

„V plánu je jich asi devět. Domluvení soupeři jsou juniorka Slovácka a Zlína, Púchov, Dunajská Lužná, Nové Mesto nad Váhom, Slavičín nebo Prostějov,“ vyjmenovává protivníky Onda. Ve hře je také soustředění v domácích podmínkách.

Změny v kádru nejsou vyloučeny. Osmačtyřicetiletý trenér by soupisku rád rozšířil o jedno či dvě jména.

„Zatím nic nového není. Nemám žádnou zprávu o odchodu ani příchodu. Kvalitní rozšíření by vzhledem ke stavu kádru na konci podzimu bylo žádoucí,“ míní Onda.

Od příští sezony se navíc MSFL rozšíří, po zrušení juniorské ligy ji bude hrát osmnáct týmů. „Budeme muset mít více hráčů v kádru, který bude potřeba dostatečně zkvalitnit. Je otázkou, jak se s tím týmy poperou,“ pronesl Onda.

ZDROJ: https://slovacky.denik.cz/fotbal-okres/musime-byt-realiste-souperi-maji-kvalitu-rika-onda-desate-misto-bereme-20181129.html?fbclid=IwAR0P-XpmtnB7GTStaEC6c3Z03gH-InjNti3XBiL1u9FPy43BNBtYxW2mPEA

Diskuze

Tabulka

1. SK Líšeň 15 40:13 38
2. SK Slavia Kroměříž 15 27:13 30
3. FC Viktoria Otrokovice 15 35:24 26
4. FC Odra Petřkovice 15 28:18 26
5. FC Velké Meziříčí 15 33:30 24
6. MFK Vyškov 15 27:21 23
7. SK Uničov 15 27:21 23
8. MFK Frýdek - Místek 15 27:27 22
9. FC Hlučín 15 26:22 20
10. ČSK Uherský Brod 15 24:27 20
11. FC Dolní Benešov 15 23:26 19
12. FK Hodonín 15 20:22 18
13. SFK Vrchovina 15 23:31 16
14. SK Jiskra Rýmařov 15 20:37 13
15. SK Spartak Hulín 15 22:36 12
16. TJ Valašské Meziříčí 15 11:45 4

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

FC Hlučín
ČSK Uherský Brod
3:1
Podrobnosti

Počet návštěv: 139794
Posledních 30 dnů: 1343 | Posledních 7 dnů: 433 | Poslední den: 54

© 2018 ČSK Uherský Brod | Všechna práva vyhrazena | josef.nevaril@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne