ČSK Uherský Brod

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Disciplinární komise se zabývala utkáním se Znojmem

Fotbalový soud prostřednictvím své disciplinární komise vynesl peněžité tresty související s utkáním moravskoslezské ligy mužů ČSK Uherský Brod - 1. SC Znojmo. Domácí klub má zaplatit flastr ve výši 10.000 Kč za porušení povinnosti pořádající klubu, hostující klub pak pokutu ve výši 20.000 Kč za nesportovní chování fanoušků a jiných osob. Trestu neunikl ani delegát utkání Zdeněk Hulcký z Moravan, který vyfasoval pokutu ve výši 1.500 Kč za administrativní pochybení delegované osoby.

V oficiálním zápisu o utkání je ve zprávě rozhodčího Jakuba Rosického uvedeno následující: „Utkání zahájeno v 17:17 z důvodu nevhodného chování diváků hostí před začátkem utkaní, vnesení nebezpečných předmětů (alkohol ve sklenicích a pod.) na stadion na hlavní tribunu před kameramanské stanoviště a používání pyrotechniky. Na stadion se fanoušci hostů dostali přelezením plotu, a ne určeným vchodem pro diváky bez zaplacení vstupného. Pořadatelská služba některé z nich odchytla a ti vstupné zaplatili. V 9. minutě utkání přerušeno z důvodu používání pyrotechniky fanoušků hostů. Utkání přerušeno na 1 minutu. Byla učiněna výzva hlasatele, že v případě opakování těchto incidentů, bude utkání ukončeno. Ve 20. minutě utkání znovu přerušeno na 12 minut z důvodu opětovného nevhodného chování fanoušků hostů. Házení pyrotechniky a vhazování kelímků s pivem po AR2 Nastalá situace řešena s kapitány DFA, hlavním pořadatelem a operačním důstojníkem PČR Mjr. Matyščák Jaromír č. p. 306117. A znovu učiněna výzva pomocí hlasatele. 45+11 utkání opětovně přerušeno z důvodu potyčky fanoušků domácích a hostů a PČR. Přerušeno zhruba na 1 minutu. Z výše uvedených důvodů první poločas nastaven o 14 minut. Po skončení utkání došlo znovu k odpálení pyrotechniky fanoušky družstva hostů, kterou vhazovali i na HP a vnikli na HP. Police ČR následně povolala zásahovou jednotku, která neukázněné fanoušky hostů zajistila. A uvedla situaci do pořádku.“

Všichni potrestaní se mohou proti rozhodnutí DK odvolat do 5 dnů od jeho doručení.