Příští zápas

ČSK Uherský Brod vs SK Hranice

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Ženy vyhrály ve Vlkoši, vítězný gól vstřelily v poslední minutě!

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod dokázaly odčinit domácí porážku s Bezměrovem. V nervy drásajícím duelu ve Vlkoši nakonec urvaly tři body v samotném závěru zápasu. Dvěma góly se blýskla Eliška Smělíková, nová akvizice ze Slovácka. Broďanky se důležitou výhrou posunuly na páté místo tabulky.

Broďanky vstoupily do zápasu velmi dobře a po půlhodině se mohly radovat z dvougólového vedení. Úvodní branku obstarala nová posila Eliška Smělíková, která dokázala prodat své zkušenosti z vyšší soutěže. "Bývalá hráčka Slovácka zatáhla míč do pokutového území a levačkou nedala domácí gólmance žádnou šanci. Vedoucí gól nás uklidnil a hráli jsme co bylo potřeba," uvedl Jan Gazdík, trenér ČSK Uherský Brod.

Po třiceti minutách ukázala rychlonožka Psotková všem obráncům soupeře záda a své sólo chladnokrevně zakončila druhým gólem. Broďanky však po obrátce poněkud polevily v koncentraci a soupeř nemilosrdně trestal. Dvěma góly dokázal dokonce vyrovnat.

Poslední minuta přinesla zápletku za kterou by se nemusela stydět ani Agatha Christie, autorka populárních detektivek. Nejprve se do uherskobrodské otevřené obrany prosmýkla bývalá hráčka našeho klubu Úrichová, ale vylámala si zuby na skvělé brankářce Karolové. Ta míč následně vykopla až za obranu soupeře a Psotková se znovu řítila na osamocenou gólmanku. Její pokus Áčová vyrazila před sebe a dobíhající Smělíková poslala kolenem míč do sítě.

"Zápas se musel divákům líbit. V poslední minutě mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu. Soupeř svou šanci spálil, my ji naopak využili a proto bereme tři body," dodal Jan Gazdík.

Sokol Vlkoš - ČSK Uherský Brod 2:3 (0:2)

Branky: 55. Dohnálková, 75. Fritzová - 25. a 90. Smělíková, 30. Psotková. Rozhodčí: Vejtasa - Kotýk, Kukula. Diváci: 30.

ČSK Uherský Brod: Karolová - Šotová, Chovancová, Baná, Dzuráková - Adamíková, Eliášová, Fojtíková, Smělíková - Dufková, Psotková. Střídaly: Gáňová, Kročilová, Lenka Kučerová, Vidová. Trenér: Jan Gazdík.

Původně plánovaný domácí víkendový zápas proti vedoucím Mutěnicím je po dohodě obou klubů odložen na čtvrtek 28. října 2021. Hrát se bude v 10:00 hodin na umělé trávě Na Lapači v Uherském Brodě.