Příští zápas

ČSK Uherský Brod vs SK Hranice

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:00

Vojta Dolina: Obrovsky nám pomohl gól z rohu

Třicet minut mu to nešlo. Na těžkém terénu se trápil. Snaha mu nechyběla, balon ho ale neposlouchal. Přesto se hbitý krajní záložník Uherského Brodu Vojtěch Dolina dostal v prvním poločase do dvou hlaviček. První pokus skončil vedle, druhá trefa už byla gólová.

Radost sedmadvacetiletému fotbalistovi ale pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího Macrineana. Rodák z Komně si náladu vylepšil v 6. minutě, kdy zakončil brejkovou akci a pohotovou dorážkou upravil na konečných 2:0. „ Mohelnici jsme chtěli nechat pod sebou, což se nám povedlo,“ těší bývalého hráče Slovácka, Bystrce a Slavičína.

Jak moc je výhra nad posledním týmem MSFL důležitá?
Hodně. S Mohelnicí jsme potřebovali vyhrát za každou cenu. Věděli jsme, že se bude hrát na těžkém terénu. Museli jsme výhru uhrát, ušlapat. Jsme rádi, že to tak dopadlo.

První poločas ale nebyl z vaší strany herně ideální. Souhlasíte?
Ano. Prvních třicet minut jsme se opravdu hledali. Nehráli jsme úplně to, co jsme si řekli. Nebyli jsme přesní v koncovce. I z mé strany tam mohlo být víc lepších finálních přihrávek. Obrovsky nám pomohl gól z rohu. Po něm jsme si zase začali věřit.

Druhá půle už byla mnohem lepší…
Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně, mohli jsme zápas rozhodnout už v prvních patnácti minutách. Zase jsem tam i já měl jednu šanci. Naštěstí jsme pak přidali druhý gól, zklidnili se a už to v bojovném zápase dokopali.

Nečekal jste, že Mohelnice po vás půjde na těžkém terénu ještě víc?
Možná si soupeř až tolik nevěřil. Taky je na chvostu tabulky. My postupně navazujeme na minulou sezonu, kdy jsme soupeře přehrávali naším rychlým fotbalem dopředu, který nás trenér učí. Věřím, že i v dalších zápasech budeme hrát útočně, po křídlech a střílet góly.

V minulém kole jste doma remizovali s HFK Olomouc 1:1. Už vás ztráta dvou bodů přebolela?
Předtím to byla zbytečná ztráta. Měli jsme na to, abychom utkání s HFK Olomouc rozhodli už v prvním poločase. Pak soupeř srovnal pět minut před koncem. Zklamání bylo velké.

Trenér Onda bere třetiligové soupeře s respektem. Už jste si na MSFL zvykli?
Rozdělil bych to asi na polovinu. Ve třetí lize je pět nesmírně silných mančaftů. Kromě vědoucího Velkého Meziříčí také Kroměříž, Prostějov nebo Vyškov. A pak je zbytek mužstev, se kterými se dá normálně hrát. Když dodržujeme pokyny a hrajeme dlouhé balony dopředu, po stranách, tak to
jde. Snad se to trochu líbí i divákům.

Po dvanácti kolech jste desátí. Jste spokojení s tabulkovým postavením a bodovým ziskem?
Zranil se nám kapitán Marek David, což je pro nás velké oslabení., On je náš lídr, museli jsme se s jeho absencí porvat. Spokojenost je tak napůl. Mohlo to být lepší i horší, ale v dalších zápasech máme na co navazovat.