ČSK Uherský Brod

Oficiální stránky fotbalového klubu
ČSK Uherský Brod
www.cskub.cz

Příští zápas

Rozhovor s kapitánem Markem Davidem

Rozhovor s kapitánem Markem Davidem

Služebně nejstarším hráčem týmu je kapitán Marek David, který v Uherském Brodě strávil celou svoji dosavadní fotbalovou kariéru.

Jak dlouho už působíš v ČSK Uherský Brod?

V Uherském Brodě působím cca od svých 9 let. Zrovna nedávno jsem o tomto mluvil s panem Hamšíkem a zjistili jsme, že v klubu působím zřejmě déle jak on. Vzhledem k tomu, že on je na současné pozici v klubu již cca 20 let, tak jsem si uvědomil, jak čas ubíhá a že vlastně už patřím do starého železa:-)

Na co z mládežnických kategorií nejraději vzpomínáš?

Když jsem do Uherského Brodu jako mladší žák přišel, tak nás trénovali pánové Karlík a Chovanec. Na tyto trenéry vzpomínám velmi rád. I když byli přísní, tak mě naučili základy, ze kterých jsem pak čerpal mnoho let a možná z nich čerpám dodnes. (PS: Za toto jim mimochodem velmi děkuji).

To pak vedlo i k tomu, že jsme jako žáci hráli žákovskou ligu. Sice jsme na nejlepší celky (Zlín, Olomouc, Uh. Hradiště) většinou nestačili, ale zkušenosti a zážitky z těchto zápasů si pamatuji dodnes, a beru to jako příjemnou vzpomínku.

V A mužstvu ČSK už jsi toho prožil hodně :) Nejúspěšnější sezónou pro tebe byla asi ta minulá. Je to tak?

Je pravdou, že jsem toho v ČSK prožil již dost. Nikdy to nebyla nuda :-)

Pokud si správně vzpomínám, tak v A-mužstvu jsem od sezony 2003/2004, a dá se říci, že každou sezonu se tady o něco hrálo. Buď se hrálo o sestup, nebo o postup. Zatím jsem zažil dva sestupy z divize a tři postupy (2 x do divize a nyní do MSFL), takže doufám, že už v kladných číslech zůstanu:-).

Samozřejmě platí, že minulou sezonu musím hodnotit jako nejúspěšnější. Před tím jsme v divizi hráli prakticky výhradně o udržení, a bylo příjemné zjištění, že máme na to hrát i na opačném pólu tabulky. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má nepochybně trenér Onda, který dokázal využít naše silné stránky, a naopak eliminovat slabé místa. Vím, že někdy to pro diváky možná nebyla až tak atraktivní podívaná, ale pokud se hraje na výsledek, tak jsem názoru, že je třeba občas atraktivitu upozadit. Myslím, že 73 bodů, i když to nakonec znamenalo druhé místo, si postup do vyšší soutěže zaslouží. Teď už zbývá jenom ukázat, že jsme v MSFL právem.

Je naopak něco, na co nevzpomínáš rád?

Asi nepřekvapím, když řeknu, že se jedná o sestupové sezony. První sestup jsem ještě tak moc nevnímal, měl jsem tehdy 17 let, a ještě jsem si spoustu věcí nedokázal uvědomit. Druhý sestup z divize (cca před 6 lety) jsem už vnímal podstatně více, a kdo někdy  sestup zažil, tak zřejmě ví, že se nejedná o nic příjemného. Následující sezonu samozřejmě, jak to bývá, řada hráčů klub opustila, a přiznám se, že bylo těžké hledat motivaci zase bojovat o navrácení se zpátky.

Jsem moc rád, že se to povedlo, a minulá sezona byla, dá se říci, taková satisfakce. Poučení z těchto sestupových vzpomínek je pro mě takové, že už nikdy nechci zažít sestup, protože když pak člověk zpětně hodnotí sestupovou sezonu, zjistí, že šla řada věci udělat lépe a že vlastně jediné, co tomu bránilo, je vlastní ochota pracovat a třeba se obětovat pro tým.

Po devatenácti letech budeme hrát MSFL - soutěž se kterou má zkušenosti jen pár hráčů z našeho kádru. Jaké máš očekávání ohledně následující sezóny?

Má očekávání jsou zřejmě jiná, než by byla před 10 lety, a jsou také zřejmě jiná, než mají mladí kluci z týmu. Pro ně je to příležitost se ukázat a třeba si říct o angažmá v nějakém profesionálním klubu. MSFL už je soutěž na úrovni, a tomu odpovídá i její sledovanost ze strany skautů a pozorovatelů.

Já osobně už logicky vzhledem k mému věku takové ambice nemám, ale velmi si vážím toho, že si tuto soutěž můžu zahrát a těším se na to. Všichni si uvědomujeme, že se bude jednat o náročnější zápasy, než tomu bylo v divizi, ale zároveň věřím, že máme na to, abychom hráli v soutěži důstojnou roli.

Zároveň si dovolím vyslovit přání, abychom hráli tak, aby na každý zápas přišlo alespoň tolik diváků jako třeba na poslední divizní zápas se Slavičínem. To se totiž pak hraje jinak. Já naopak za mužstvo slibuju, že na hřišti necháme každý zápas maximum, i když to možná z tribuny bude někdy vypadat jinak:-).

Diskuze

Tabulka

1. 1. SK Prostějov 30 79:33 70
2. FC Velké Meziříčí 30 75:49 60
3. SK Líšeň 30 63:44 54
4. SK Slavia Kroměříž 30 57:48 50
5. FC Hlučín 30 52:41 46
6. FK Hodonín 30 54:52 43
7. SK Jiskra Rýmařov 30 50:60 42
8. SK Spartak Hulín 30 65:60 41
9. MFK Vyškov 30 54:51 41
10. ČSK Uherský Brod 30 36:44 41
11. SK Uničov 30 61:45 40
12. FC Odra Petřkovice 30 49:49 40
13. FC Viktoria Otrokovice 30 45:61 36
14. TJ Valašské Meziříčí 30 43:72 35
15. 1. HFK Olomouc 30 39:74 22
16. FK Mohelnice 30 34:73 14

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Poslední zápas

ČSK Uherský Brod
SK Líšeň
2:0
Podrobnosti

Počet návštěv: 126340
Posledních 30 dnů: 2719 | Posledních 7 dnů: 986 | Poslední den: 102

© 2018 ČSK Uherský Brod | Všechna práva vyhrazena | josef.nevaril@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne